Det var det det, valet är över.  Men jobbet/leken/verksamheten fortsätter.  Bidra gärna –  Är du ny medlem – gå till  medlemssidan här och logga in med lösenordet som du hittar i ditt välkomstmail. Annars kan du få det hos stockholmsregionen@piratpartiet.se  Vill du bli medlem,  klicka “Bli pirat” till höger. Eller vill du “bara” hjälpa till (toppen!). Gå till “Att göra” . Kolla gärna vårt valprogram under “Vår politik” så ser du vad vi jobbar för.

Kontakt/kandidater

Kandidater till Stockholms fullmäktige

1 Katarina Stensson, Partiledare, lärare   katarina.stensson@piratpartiet.se

2 Mats Philipson, Jur kand, pol mag   mats.philipson@piratpartiet.se

3 Anders Erkéus Socialantropolog, musiker   anders@soundwell.com

4 Otto Larsson Chefredaktör   infitel64@gmail.com

5 Henrik Passmark  Utredare  henrik.passmark@piratpartiet.se

6 Stefan Solender Agile coach Stefan.solender@gmail.com

7 Krystyna Lindgren Pensionär krystyna.lindgren@gmail.com

8 Aveen Ismail  Datasäkerhetsexpert  aveen@aveen.se

9 HansDavidsson Systemutvecklare  harley42@gmail.com

10 UlrikaTångring Guillou Teaterpedagog ulzixx@gmail.com

11 JeskarHanmeier  IT-testare   jeskar@hanmeier.se

12 NillaKarlsson Utbildningsadministratör  nilla80@gmail.com

13GagarinMiljković  Radioutgivare  gagarin@mrs.net

 

Nätverket PP Stockholmsregionen

är ett informellt nätverk för samverkan mellan nedanstående organisationer.
Vi har en gemensam kontaktadress och för tillfället i stort samma personer i styrelserna för pp Sth Län och pp Sth Stad:

Email: stockholmsregionen@piratpartiet.se

Ingående organisationer:

Piratpartiet i Stockholms Län

Ordförande Mats Philipson Telefon 0700614580 Email: mats.philipson [at] piratpartiet.se

Sekreterare  Anders Erkéus Telefon 0700222198 E-mail: anders.erkeus [at] piratpartiet.se

Kassör  Gagarin Miljkovich Telefon 0703091490 E-mail: gagarin.miljkovich [at] piratpartiet.se

Styrelseledamot Patrik Samuelsson Brink Telefon 0704333921

Styrelseledamot Johan Alan Telefon: 0704269129

 

Piratpartiet i Stockholms stad

(vi samkör organisationerna i länet)

Ordförande  Mats Philipson Telefon 0700614580 Email: mats.philipson [at] piratpartiet.se

Sekreterare  Anders Erkéus Telefon 0700222198 E-mail: anders.erkeus [at] piratpartiet.se

Kassör  Gagarin Miljkovich Telefon 0703091490 E-mail: gagarin.miljkovich [at] piratpartiet.se

Styrelseledamot  Vakant

 

Ung Pirat Stockholmshubben

Ordförande Otto Larsson Telefon: 0709771563 E-mail otto@aconter.se

Sekreterare Jesper Öhlund Telefon: 0761866404

Kassör Vakant

Styrelseledamot David Klarlund Telefon: 072-974 02 27 E-mail: david.klarlund@ungpirat.se

 

Kommunorganisationer i Stockholms län

Utöver Stockholms Stad finns 2022 kontaktpersoner i ett antal kommuner i länet

Botkyrka Tobias Hellsten    tobias.hellsten@gmail.com    0707781143

Haninge Mahmud Keskin   mahmudkeskin@gmail.com   0736537405

Huddinge Johan Alan  johan.alan@live.se   0704269129

Järfälla Christian Elia christianelia@hotmail.se 0707100549

Nynäshamn Robert Lindhé  nynasrobert@hotmail.com  0736923786

Salem David Klarlund david.klarlund@piratpartiet.se 0729740227

Tyresö Johan Ericsson johan.hig@gmail.com 0707575158

Vill du vara kontaktperson i en annan kommun, kontakta

stockholmsregionen (at) piratpartiet.se

———————————————————————————————-

Här några andra kanaler för kontakt:

Piratpartiet Stockholmsregionen på Facebook

Piratpartiet Stockholms Stad på Facebook

Ung Pirat Stockholm på Facebook.

 

Piratpartiets chat

Är du medlem kan du använda din piratpartiet.se-adress för att logga in på chatten chat.piratpartiet.se

Jitsi

Videokonferensprogram som används  –  jitsi.piratpartiet.se

Mumble

Du kan även stundtals (mera sällan numera) prata med andra pirater  på vår “Mumble server”.  Se här.  Ladda ner klienten här:   http://www.mumble.com/  och anslut till vår server: mumble.piratpartiet.se