Kontakt

Nätverket PP Stockholmsregionen

är ett informellt nätverk för samverkan mellan nedanstående organisationer.
Vi har en gemensam kontaktadress:

Email: stockholmsregionen@piratpartiet.se

Piratpartiet i Stockholms Län

Ordförande
Lovisa Stjernlöf
Telefon 0735576869
E-mail lovisa.stjernlof@piratpartiet.se

Vice Ordförande
Per-Olov Sundman
E-mail per-olov.sundman@piratpartiet.se (PGP Public Key)

Sekreterare och medlemskontakt
Anders Erkéus
Telefon 0700222198
E-mail  anders.erkeus@piratpartiet.se

Kassör
Elin Hammarberg
E-mail elin.hammarberg@piratpartiet.se

Styrelseledamot och presskontakt
Mikael Ståldal
Telefon 070-8998987
E-mail mikael.staldal@piratpartiet.se

Styrelseledamot
Gagarin Miljkovich
Telefon 0703091490
E-mail gagarin.miljkovich@piratpartiet.se

Styrelseledamot
Björn Axén
E-mail bjorn.axen@piratpartiet.se

Styrelseledamot
Mattias Lundbäck
E-mail mattias.lundback@piratpartiet.se

Styrelseledamot
Mats Philipson
E-mail mats.philipson@piratpartiet.se

Styrelseledamot
Annie Groth
E-mail annie.groth@piratpartiet.se

Styrelseledamot
Julien Pinget

 

Piratpartiet i Stockholms stad

Ordförande
Anders Erkéus
Telefon 0700222198
E-mail  anders.erkeus@piratpartiet.se

Vice ordförande
Mikael Ståldal
E-mail mikael.staldal@piratpartiet.se

Sekreterare
Mats Philipson
Telefon 0768864180
E-mail mats.philipson@piratpartiet.se

Kassör
Gagarin Miljkovich
Telefon 0703091490
E-mail gagarin.miljkovich@piratpartiet.se

Styrelseledamot
Per-Olov Sundman
Telefon 0703807755
E-mail per-olov.sundman@piratpartiet.se

Styrelseledamot
Björn Axén
E-mail bjorn.axen@piratpartiet.se

 

Ung Pirat Stockholmsdistriktet

Ordförande
Ebba Karlsson
Telefon: 0704827301
E-mail ebba.cecilia.karlsson@piratpartiet.se

Sekreterare
Dennis Djurling

Kassör
Buster Berggren

Ung Pirat Stockholm

Ordförande
Ebba Karlsson
Telefon: 0704827301
E-mail ebba.cecilia.karlsson@piratpartiet.se

Vice ordförande
Felix Almay

Sekreterare
Elin Andersson

Kassör
Christopher Rundqvist

Piratpartiet Stockholmsregionen på Facebook

Piratpartiet Stockholms Stad på Facebook

Ung Pirat Stockholm på Facebook.

 

Bambuser

Bambuser (Live video)

Skype

För Skype, börja med att ladda hem programmet Skype I programmet kan du registrera dig som användare och skaffa ett konto. När du väl har det, lägg till denna kontakt, och säg att du gärna vill bli inbjuden till Stockholmskanalen i Skype:

Gillar inte Skype? Vill du hellre köra XMPP? I så fall har vi instruktioner för hur du deltar i Skype-kanalerna via XMPP istället med hjälp av vår brygga ppbot.
Det finns också en webbchatt https://piratechat.net/chat/?room=stockholm.

Mumble

Du kan även prata med andra pirater dygnet runt på vår “Mumble server” . Ladda ner klienten här: http://mumble.sourceforge.net/ och anslut till vår server: mumble.piratpartiet.se